Časté dotazy na skladový software LOKIA

Často kladené otázky


Každé místo ve skladu, kde je ukládáno zboží, materiál nebo výrobky, je označeno jedinečným kódem. Dle tohoto kódu (adresy) lze následně kdykoliv dohledat a zjistit přesný obsah přihrádky v reálném čase. Také je možné zpětně dohledat, kde všude (na jakých adresách) se zboží vyskytovalo.

Zásobu lze jednoduše vyhledat ve webové aplikaci zadáním jejího názvu, katalogového čísla nebo čárového kódu. Umístění a dostupné množství hledaného zboží na skladě lze zobrazit také na čtečce čárových kódů.

LOKIA pohodlně a jednoduše pracuje s parametry sledování, jako jsou šarže, exspirace nebo sériová či výrobní čísla. U zboží je také možné evidovat libovolné vlastní parametry, jako například jakost, velikost či kód výrobce. Každé zboží může sledovat jiné parametry.

Pouze s mobilní čtečkou se stává LOKIA skutečně účelnou, jednoduchou a chytrou službou pro řízení skladu. Čtečka čárových kódů je proto nedílnou součástí skladového software.

LOKIA aktuálně podporuje mobilní RF terminály s operačním systémem Windows CE s připojením WiFi.

Veškeré údaje o pohybech zboží jsou evidovány ve skladovém řešení LOKIA. Pomocí webové aplikace sledujete příjem, výdej nebo přesun zásob přehledně v reportu. Taktéž je možný export evidovaných údajů o pohybech vygenerovat do MS Excel a dále s ním jednoduše pracovat.

Při neslepé inventuře skladový systém uživatele informuje o tom, jaké zásoby by se na přihrádce měly aktuálně nacházet. Při slepé inventuře uživatel zadává zboží podle toho, co fyzicky našel, a to zcela nezávisle na aktuálních informacích uložených v skladovém software pro řízení skladu (WMS).

Jako průběžná se označuje inventura, která se provádí bez přerušení chodu skladu. Inventura se tedy provádí pouze nad částí skladu, zatímco zbytek skladu je v plném provozu. Tato inventura se může provádět po přihrádkách, kdy se inventura provádí nad vybranými skladovými pozicemi, anebo po zboží, kdy se kontroluje stav vybraného zboží napříč celým skladem.

Účetní zásoba je hodnota materiálu na skladě dle účetnictví, má množstevní i finanční hodnotu. Logistická zásoba je to, co je fyzicky přítomno na skladě a je k dispozici pro výdej. Rozdíly mohou vzniknout kvůli rezervacím zásob nebo z různých procesních důvodů (zboží neprošlo vstupní kontrolou, zboží je poškozené, …).

Systém podporuje standardní vychystávací režimy FIFO a FEFO při dodržení optimální trasy. V případě potřeby je možné zvolit jiný specifický vychystávací režim (např. nejblíž od expediční plochy).

Skladový software LOKIA je připraven na snadné propojení s ekonomickým systémem či e-shopem, ať už pomocí výměny souborů, webových služeb (REST API) nebo jiného způsobu.ů.

Po odeslání poptávky se s Vámi obratem spojí konzultant, se kterým proberete požadavky a problémy Vašeho skladování a dohodnete se na termínu k představení skladového software LOKIA. Následně Vám bude vypracována cenová nabídka odpovídající Vaším požadavkům. Samotná implementace služby LOKIA probíhá velice rychle a obsahuje i zaškolení pracovníků skladu.